Zrównoważona opieka nad dzieckiem

Prawdopodobnie chcesz dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze, a dzięki zrównoważonym i ekologicznym produktom możesz zrobić jeszcze więcej. Smoczki, zabawki, produkty do pielęgnacji niemowląt i żywność mogą zawierać niepotrzebne substancje. Unikaj ftalanów, BPA, perfum, które są tylko niektórymi dodatkami znajdującymi się w wielu produktach, a które są całkowicie zbędne – zwłaszcza jeśli chodzi o niemowlęta. Przeczytaj więcej w tym artykule.

Unikaj chemikaliów i substancji szkodliwych

Dbaj o skórę swojego dziecka. Skóra nie jest jeszcze odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne, dlatego łatwo ulega zaczerwienieniom, podrażnieniom i swędzeniu. Wybierając zestaw kosmetyków dla dzieci i produkty do kąpieli, pielęgnacji skóry i włosów, zawsze wybieraj te, które są najdelikatniejsze dla ciała dziecka.

Czerwona pupa jest często spowodowana ciasno zapiętą pieluszką, gdzie skóra dziecka ma bliski kontakt z zawartością pieluszki. Kontakt ten może podrażnić skórę, powodując znane zaczerwienienia. Istnieje duża różnica pomiędzy dziećmi w tym, jak często i jak łatwo mają zaczerwienioną pupę. Dzieje się tak dlatego, że skóra dzieci jest różna – niektóre są bardziej delikatne i wrażliwe niż inne. Niezależnie od tego, zawsze należy dbać o skórę, aby zaczerwienienie zniknęło. W tym celu można użyć skutecznej maści bez parabenów, perfum i barwników. Maść nie zawiera cynku i dlatego nie jest wysuszająca. Maść po nałożeniu na skórę tworzy na niej barierę ochronną i skutecznie pielęgnuje skórę.

Możesz również użyć kremu przeciwgrzybiczego i antybakteryjnego. Krem może być stosowany codziennie przy każdej zmianie pieluszki, zapewniając nawilżenie i delikatną pielęgnację skóry. Jest również bogaty w witaminę C i zawiera oleje z baobabu i oliwek.

Do kąpieli dziecka jest wiele olejków do kąpieli, mydeł i innych produktów, ale który wybrać? Mydło nie musi być używane do każdej kąpieli dziecka. Możesz użyć mydła, jeśli dziecko bardzo się ubrudziło lub spociło, ale w innych przypadkach najlepiej użyć oliwki dla dzieci lub jednego z delikatnych produktów do kąpieli.